• בעקבות מכירת מובילאיי: שמואל חרל"פ מזנק בדירוג עשירי ישראל

  המכירה המדוברת של מובילאיי לאינטל הקפיצה את שוויו של מנכ"ל קבוצת כלמוביל והוא מוערך בכ-6 מיליארד שקל לפחות. גם מייסדי מובילאיי מזנקים בדירוג המיליארדרים הישראליים
  15/03/2017 | מערכת פורבס

  רכישת מובילאיי על ידי אינטל השבוע הקפיצה את שוויו של איש העסקים שמואל חרל"פ. לפי התיקים שהוגשו בינואר לוועדת ניירות הערך של ארה"ב, חרל"פ מחזיק בכ-7.2% ממניות החברה, כאשר לפי שערי החליפין ביום שני השבוע (אז בוצעה העסקה) מדובר בכ-953 מיליון דולר. חרל"פ מכר 3.6 מיליון מניות של מובילאיי במהלך 2016, בשווי של כ-65 מיליון דולר לאחר מיסים.

  שמואל חרל"פ | צילום: יח"צ

  מלבד השקעתו במובילאיי, חרל"פ הוא מבעלי קבוצת כלמוביל, יבואנית רכב שמשפחתו הקימה ב-1906. כלמוביל מייבאת, בין השאר, את רכבי מרצדס-בנץ, סמארט, מיצובישי ויונדאי.

  בדירוג עשירי ישראל האחרון מוקם שמואל חרל"פ במקום ה-32, ביחד עם אחיו יואב, בשווי משותף של כ-4.7 מיליארד שקל. מכירת מובילאיי מזניקה את שמואל לסביבות המקום ה-20, עם לפחות 6 מיליארד שקל.

  מייסדי מובילאיי, זיו אבירם ואמנון שעשוע | צילום: מובילאיי

  שני מייסדי מובילאיי, זיו אבירם ואמנון שעשוע, התעשרו גם הם בעקבות העסקה בה מובילאיי נרכשה על ידי אינטל, תמורת 15.3 מיליארד דולר. כל אחד מהם מחזיק בכ-7% מהמניות בחברה, כולל מיליוני אופציות - לפי התיקים שהוגשו. שעשוע שווה כעת כ-780 מיליון דולר - 180 מיליון דולר יותר מאשר טרם העסקה, ואבירם שווה כ-740 מיליון דולר - כ-170 מיליון דולר יותר מאשר התקופה שלפני העסקה.

  שעשוע ואבירם, שדורגו במקומות ה-58 וה-59 בדירוג עשירי ישראל האחרון עם הון של כ-1.9 מיליארד שקל כל אחד, מתקרבים כעת שניהם לשווי של כ-5 מיליארד שקל.

 • גלריות
  מדורים
  דירוגים
  ראשי