• בדרך שלהם: אנשי עסקים מובילים בארץ מספרים על מהלכי הקריירה שלהם

  שישה אנשי עסקים בתחום הנדל"ן, המשפטים והרפואה מספרים על דרכם בתחום: החלטות המפתח, האירועים המכונים שהזניקו אותם קדימה וגם על הדברים שעדיין מרגשים אותם אחרי שהגיעו לפסגה.
  05/02/2017 | תוכן בחסות עינת פרידמן יח"צ

  עו"ד מיכאל שיין, קבוצת שיין

  "התחלתי במשרד בן חדר אחד; היום אנחנו משרד המונה 60 עובדים"

  נולדתי בלונדון ולמדתי ב- University College, שם הוסמכתי כעורך דין (Barrister) ועליתי ארצה באפריל 1968. זכיתי שהמנטור שלי בארץ היה עו"ד גדעון האוזנר המנוח. עבדתי איתו במשך 5 שנים. ב-1978, ייסדתי את משרדי בחדר אחד במגדל שלום. כיום, המשרד מונה 60 עובדים ולמעשה, אנחנו כבר יותר ממשרד.

  ייסדנו את קבוצת שיין - הכוללת מתן שירות כולל ללקוחות ומשפחות רב לאומיות בתחומי ניהול והגנה על נכסים, שימור הון משפחתי, תכנוני מס ועיזבון בינלאומי והקמה וניהול נאמנויות - שהוא גולת הכותרת של המשרד והתמחותו, בעיקר בנושא המיסוי ומתן שירות למשפחות רב לאומיות. הקבוצה כוללת בין היתר את אם.אס. איי שיין גלובל פמילי אופיס בע"מ ושתי חברות שווייצריות, אחת המשמשת כחברת נאמנות והשנייה היא חברה לניהול תיקי השקעות שתיהן עם רישיון. אנו עוסקים גם במיסוי בינלאומי ומקומי בנושאי נדל"ן, נאמנויות, צוואות וכדומה.

  מחלקת הנדל"ן שמה דגש על כל שלב ושלב בהליכים השונים בעסקות מקרקעין ומלווה את הלקוחות כבר מהשלב הראשוני בעסקה, תוך דגש על איכות ומקצועיות ובדיקות נאותות מקיפות ועד השלב הסופי.המשרד קנה לו שם עולמי בקרב הקהילה המקצועית הבינלאומית, העוסקת בתחום ייחודי זה, ופועל בדרך של "one stop shop", המספקת את התכנון המורכב של נכסי המשפחה, לצורך הגנה על נכסים, שימור ההון המשפחתי והכנת המסמכים של סטרוקטורות משפטיות שונות. אנחנו מייצגים מאות משפחות בארץ ובעולם בכל מה שקשור למיסוי בינ"ל. ההתמודדות עם הדרישות והרגולציה הבנקאית בשנתיים האחרונות העסיקה אותנו רבות. בנוסף, במיוחד בשנים האחרונות, המשרד מלווה המון עולים חדשים ויועצים בחו"ל.

  אני מאוד גאה על כך ששניים מתוך שלושת ילדי עובדים במשרד לצידי. שירה, שהיא בעלת שם בינ"ל בנאמנויות שמטפלת, בין היתר, גם בנכדים של הלקוחות הראשונים של המשרד, ואלון שמטפל בעיקר בנושא ההשקעות והבנקאות. המשרד אמנם מונה היום למעלה מ־60 עובדים, אך למרות זאת אנחנו משרד משפחתי. הדיוונדים האמתיים מבחינתי, הם 11 הנכדים שלי.

  משרד עורכי דין מיכאל שיין ושות'

  הסדנאות 11, הרצליה פיתוח, בנין seaview

  09-9531953

  www.shinelaw.com

  עו"ד מיכאל שיין | צילום: סם יצחקוב

   

   

   

  סתיו יעקב ורעות יעקב-ליבוביץ', סתיו יעקב את ליבוביץ' משרד עורכי דין ונוטריון

  "אנחנו מציעים שירות אינטימי ומעורבים אישית בכל פרט, עם עצמה של משרד גדול"

  רעות: אני מוכרחה להודות ש"נולדתי" עורכת דין, והמקצוע הותאם לי אחר כך, ככל שהתקדמתי בחיים. אישית, תמיד נטיתי לתחום הנדל"ן, עוד במהלך הלימודים באוניברסיטת ת"א. התמחיתי והתמקצעתי בתחום והייתי חלק ממשרדים גדולים ומובילים.
  סתיו: כבר בגיל 21 הייתי בתחום היזמות והסטארט אפ. בגיל 23 כבר נמכרה החברה שהייתי שותף בה. בשנים האחרונות, מצאתי את עצמי נמשך לעולם הנדל"ן, וכעורך דין, אני מרגיש שאני מביא את הרוח היזמית לתחום. זה הערך המוסף שלי אישית, ושל המשרד בכלל. דרך הפעולה שלנו היא ייחודית - אנחנו פועלים הן ברמה המשפטית והן ברמה היזמית, מאחר והמשרד שותף פעיל בחלק מהעסקאות והפרויקטים.

  שותפתי היא רעות, אחותי, אני מאוד אוהב את העובדה שאנחנו עובדים יחד, אח ואחות. מסתבר שהגנטיקה המשותפת שלנו עובדת, אנחנו משלימים אחד את השניה אוטומטית והתיאום בינינו מצוין, מה שעוזר לנו מאוד בעבודה. המשרד קיים כבר למעלה מ-4 שנים ומתמחה בעיקר בתחום הנדל"ן על כל רבדיו. לפני 3 שנים, רעות הצטרפה למשרד כשותפה מלאה. המשרד מונה כיום חמישה עורכי דין - אנחנו מגדירים את עצמנו כמשרד בוטיק, וטוב לנו עם זה.

  כבר כשיצאנו לדרך, התחלנו בגדול עם פרויקט של התחדשות עירונית בן כ-420 יחידות דיור בירושלים, שהוגדר על ידי העירייה כפרויקט דגל. בימים אלו הובלנו עסקת נדל"ן במימון המונים בהיקף של 4.5 מיליון ש"ח בשיתוף בית השקעות גדול
  מאוד - מדובר בתקדים מרגש וחדשני בעולם מימון ההמונים והנדל"ן. פריצת הדרך הזו במיזוג בין טכנולוגיה חדשנית ונדל"ן מרגשת אותנו מאוד, ומשרדנו שם לעצמו למטרה להיות חוד החנית בתחום.שנינו מגיעים ממשרדים גדולים ומלכתחילה, מיתגנו את עצמנו כמשרד מוביל והישגי. עם זאת, אנחנו מציעים שירות אינטימי ואנחנו מעורבים אישית בכל פרט, עם עצמה של משרד גדול. המשרד שלנו מיוחד במובן זה, ולא נעים להודות, אך לעיתים אנו חשים קושי בגיוס עובדים חדשים למשרד, מאחר ולא פשוט למצוא אנשים שבאים עם ראש דומה לשלנו.

  אנחנו מרגישים ציווי מוסרי לתת מעצמנו לקהילה. לאחרונה יזמנו והעברנו סדנאות בהתנדבות מלאה, בהשתתפות עיריית מודיעין ומחלקת הצעירים בעיר, אשר הענקנו להן את השם "נדל"ן בקליפת אגוז", ומטרתן הינה להוות מעין מורה נבוכים קצר לזוגות צעירים שעושים צעדיהם הראשונים ברכישת דירה. מעבר לכך, אנחנו מתנדבים בשירות ייעוץ לאזרחים מעוטי יכולות וגם לוקחים תיקים פרו בונו. לא תמיד זה סקסי, או קשור לתחום עיסוקו של המשרד - אבל זה מביא לנו אושר גדול לעזור לאוכלוסייה הזו.

  סתיו יעקב את ליבוביץ' משרד עורכי דין ונוטריון

  המעיין 4, הפארק הטכנולוגי, מודיעין

  08-676-7879

  www.sj-law.co.il

  סתיו יעקב ורעות יעקב-ליבוביץ' | צילום: סם יצחקוב

   

   

   

  אסף שאול, משרד אדריכלים CPSL

  "עם המיצוב שלנו כמשרד מוביל בתחום והאנשים שמגיעים אלינו, אני מתרגש ויודע שאנחנו עושים משהו נכון"

  ההיסטוריה של המשרד מתחילה לאחר שסיימתי את לימודי באוניברסיטת גריניץ', באנגליה ב-2003. הקמתי את CPSL יחד עם אדריכל אמיר אבא-כהן, שנמצא איתי כשותף מלא. החברה מורכבת מזרועות פיתוח ותכנון עצמאיים וממיטב המומחים המקצועיים ביותר בתחום אשר תופרים עבור הלקוח חליפה ייחודית המותאמת לצרכיו ולסגנון החיים שלו.

  ללא ספק, התחום הקרוב לליבי הוא תחום התחדשות העירונית, בו התחלתי לעסוק ב-2005. היום מדובר במושג מוכר, אבל אז, אי שם בתחילת שנות ה-2000 הוא היה די אזוטרי. באופן אישי, נשאבתי לעיסוק בתחום מתוך רצון לשנות את פני הערים בגוש דן, שלא היו בדיוק יפות לעין ולא עברו שום חידוש מאז שנות ה-40 וה-50. למדנו רבות את התחום במשרד, יחד עם הרשויות המקומיות, שגם לא בדיוק מצאו את עצמן בחוק החדש.

  יש סיפוק גדול בהפיכת המרחב העירוני הישן והמוזנח ליפה ונעים יותר. לא הזנחנו גם את התחומים האחרים במשרד: בתחום התכנון והרישוי אנחנו אחד המשרדים הגדולים אם לא הגדול ביותר היום בתחום התכנון והרישוי של פרויקטי התחדשות עירונית.ראינו כי טוב והתחלנו גם לפנות ליזמות. היום המשרד כבר לא קטן - בן 14 עובדים, ונפח הפעילות שלו הוא גדול. בניגוד לחברות אחרות בשוק הנדל"ן הישראלי הנעזרות במשרדים חיצוניים, אנו מהווים עבור הלקוח את הכתובת היחידה לכל טענה ובקשה - עד למימוש הפרויקט במלואו, תוך מתן תשומת לב מלאה לפרטים הקטנים והגדולים.

  פרויקט הדגל שלנו כרגע הוא בניין ברחוב גבע 6 בגבעתיים, שהסתיים לא מזמן. שם ממש אפשר לראות את רמת ביצוע היפה שהמשרד מספק. בנוסף, קיבלנו תשבחות מהרשות המקומית על רמת הביצוע של הפרויקט. ובכל זאת, גם מהפרויקט הזה למדנו כיצד להשתפר בהמשך הדרך.

  צריך לזכור שהתחום שלנו תמיד דינמי ואם לוקחים בחשבון את מעורבותם של דיירים ובעלים בכל פרויקט, אנחנו חייבים תמיד לשכלל ולהשתכלל. אני עוסק גם כיועץ מקצועי לתחום ההתחדשות העירונית בלשכת המסחר, בעיקר בנושא הרגולטורי ואני פעיל מאוד בתיקונים לחוק ההתחדשות העירונית ועוסק הרבה עם הוועדה המקומית. עם המיצוב שלנו כמשרד מוביל בתחום והאנשים שמגיעים אלינו, אני מתרגש ויודע שאנחנו עושים משהו נכון.

  משרד אדריכלים CPSL

  מרמורק 14, ת"א

  077-8668775

  www.cspl.co.il

   

  אסף שאול | צילום: סם יצחקוב

   

   

   

  רון חן, "אנשי העיר בע"מ"

  "ההתחדשות עירונית היא התמחות - בדיוק כמו בעולם הרפואה, כך גם בנדל"ן"

  לאחר השחרור משירות צבאי ארוך בחיל האוויר בשנת 2006, שותפיי, גם הם יוצאי החיל, ואני נמשכנו לעולם הנדל"ן. תחילת הדרך שלנו הייתה דרך חבר שרכש מגרש במתחם נגה ביפו והציע לנו להצטרף אליו ברכישה. בשנת 2009 אני ושותפיי החלטנו להתמקד בפרויקטים של התחדשות עירונית, המוכרת היום כתמ"א 38.

  צריכים לזכור שבזמנו התחום היה ממש בחיתוליו, לא הותר ליזמים לעשות דבר מלבד תוספות ספורות ומינוריות למבנה. השוק היה מאוד קטן, ורק כמה חברות בודדות פעלו אז בתחום. היינו ממש צריכים לדפוק על דלתות ולהסביר ללקוחות למה פרויקט של "פינוי בינוי" הוא כדאי עבורם. היום התמונה התהפכה לגמרי ובעלי הנכסים הם אלו שרודפים אחרינו.

  אני תמיד מסביר ומדגיש שהתחדשות עירונית היא התמחות - בדיוק כמו בעולם הרפואה, כך בנדל"ן יש המון תת תחומים וחייבים להתמצא בפרטים: יש נדל"ן מסחרי, קבוצות רכישה וכו' בכל תחום יש רבים וטובים הפועלים בשוק. המיקוד והמקצוענות שלנו בתחום ההתחדשות העירונית מביאה לתוצאות - כדי להצליח, חייבים להגיע לספציפיות לא רק בחוקים ובתכניות, אלא גם בערים מסוימות ודרך הפעולה בהן. הרצליה, למשל, איננה תל אביב.אלמנט חשוב בתחום ההתחדשות העירונית הוא הטיפול באנשים. הרבה יזמים שוכחים שמרבית העסקאות קמות ונופלות על היחס הבין אישי. הרי ברור שבבניין ממוצע מדובר בטיפול ב-20-30 אנשים, שמגיעים מכל הגילאים ומכל קצות הקשת בחברה הישראלית. כל אחד מהם חייב לסמוך עליך, וגם כולם יחד בגוף אחד, וזה עוד לפני שלבי התכנון והביצוע והאתגרים שהם מציבים.

  החברות הגדולות לא יודעות לעשות את זה, מכיוון שתהליך קבלת ההחלטות שלהן איטי ומסורבל ומערב המון ביורוקרטיה. אצלנו, לעומת זאת, הכול קורה מהר ואנחנו מסוגלים להגיב בזמן אמת. לרוב, לא נתחיל פרויקט שאנחנו לא מתחברים אליו באופן אישי, גם חיצונית. הבניינים האלו הם כרטיס הביקור שלנו ויעמדו עוד 100 שנים. גם פרויקטים גמורים אנחנו מוסיפים ומשפצים במידה והדיירים לא מטפחים את הנכס, כי זה חשוב לנו.

  הבניין במלצ'ט 3 בת"א חביב עליי במיוחד - מדובר בפרויקט בעל חשיבות היסטורית והפרויקטים לשימור הם תמיד יותר מיוחדים ובולטים בנוף".

  אנשי העיר בע"מ

  הרברט סמואל 46, ת"א

  03-5173838

  citypeople.co.il

  רון חן | צילום: סם יצחקוב

   

   

   

  אורי מוסקונה, מנכ"ל מרפאות מוסקונה

  "אצלנו המוטו הוא: הופכים חלום למציאות. אין דבר העומד בפני השינוי, אין אדם שלא ניתן להגשים את חלומו"

  אצלנו המוטו הוא: הופכים חלום למציאות. אין דבר העומד בפני השינוי, אין אדם שלא ניתן להגשים את חלומו ולהפוך אותו לאדם בעל בטחון. אנחנו מעניקים לך את מה שהטבע לא נתן, מסבים לאנשים אושר ומשנים את חייהם מקצה לקצה. אנו שואפים לתוצאה האסתטית ברמות הגבוהות ביותר. ניסיוננו רב השנים והמיומנות הרבה שצברנו מאפשרים לנו לעמוד בסטנדרטים הגבוהים ביותר. מעבר לשביעות רצון מתוצאות הניתוח אנו מקפידים על שירות אדיב וחם לפני ובעיקר אחרי הניתוח - אנו מאמינים ביחס אישי לכל מטופל.

  היום, כלל האוכלוסייה מגיעה לעבור טיפולים אסתטיים, לא רק החברהה גבוהה. המודעות לאורח חיים בריא, לכושר ולתזונה משלימים את המודעות לניתוחים אסתטיים ולמראה החיצוני. הלקוחות מוכנים להשקיע ולהנות מהתמורה ומבינים שזה משתלם. הרבה לקוחות חוזרים בעקבות חוויה טובה להליכים וטיפולים נוספים. זה חלק מהעולם המודרני שהוא הישגי ותחרותי מאוד. כולם רוצים להיות ולהיראות במיטבם.

  תחום הניתוחים הפלסטיים הינו תחום מאוד תחרותי ומאתגר, בשביל להיות מספר אחד צריך כל הזמן להשקיע, לרצות להשתפר, לתקן את הקיים ולהוסיף שרותים חדשים. רק כך אפשר להגיע למערכת מלוטשת המאפשרת הקניית שירות וסטנדרטים ברמה גבוהה. הניתוח הכי פופולרי אצלנו הינו ניתוח אף ואנו מובילים בתחום זה בארץ ובעולם.ב-2010 הקמתי חברת בת לטיפולים משלימים, כיום החברה משגשגת ומציעה קשת רחבה של טיפולים ומוצרים: הזרקות חשוב לבצע במרפאה מקצועית המומחית בתחום ושמה דגש על מראה טבעי ופרופורציונלי בשיטות המתקדמות והחדשניות ביותרהצרת היקפים, מזוטרפיה לצלקות אקנה וייבוא בלעדי של ערכות להלבנת שיניים.

  לצערי, לפעמים לקוחות מתפשרים בגלל המחיר והולכים לעבור ניתוח זול יותר ולא מבינים את ההשלכות והסיכונים בטיפול אצל רופא לא מוכר. התסכול מביצוע גרוע נשאר זמן רב לאחר שפג טעמו הטוב של המחיר הנמוך. בסוף הם חוזרים אלינו ומבינים שחייבים להשקיע במשהו שילך איתך כל החיים.

  אנחנו תמיד חושבים על חידושים ומכניסים הליכים שעברו אישור ושיש איתם ניסיון בטוח במדינות אחרות. לא תמיד החדש ביותר הוא הטוב ביותר, כשזה נוגע לרפואה. עם זאת ניתן לראות שחומרי ההזרקה משתפרים, כמו גם טכניקות ניתוח חדשות המאפשרות החלמה קלה ותוצאות טובות יותר.מרפאות מוסקונה

  ברודצקי 43, רמת אביב, ת"א

  סניף רמת אביב 03-744-2828

  סניף חיפה 04-8244992

  www.moscona.co.il

  אורי מוסקונה | צילום: סם יצחקוב

   

   

   

  עו"ד רועי קורץ 

  עורך-הדין של המיליונרים "השקטים" רועי קורץ, 47, עורך-דין ותיק, זה למעלה מ-20 שנה. מתמחה בתחום הגירושין, הצוואות והירושות ומוכר כעורך-הדין של ה"מיליונרים השקטים".

  עיקר עבודתו של עו"ד קורץ מתייחדת למתגרשי האלפיון העליון ולתיקי עזבון וירושות מרובי רכוש. לאורך השנים קנה לעצמו עו"ד קורץ שם של עורך- דין שעיקר תיקיו מתנהלים מחוץ לאור הזרקורים, בצורה כמעט דיסקרטית. עו"ד קורץ מסרב בעקביות להתראיין לתקשורת בעניינים הנוגעים ללקוחותיו וכחלק ממגמה זאת, נתח בלתי-מבוטל מתיקיו מתנהלים ומוכרעים במסגרת מנגנון בוררות ("שיטת המשפט הפרונטאלית לעשירים", כפי שמכנה זאת עו"ד קורץ).

  "הדיסקרטיות" משוכה כחוט השני בהתנהלותו של עו"ד קורץ והוא ידוע כמי שמטפל בלקוחותיו ומייצגם באופן אישי. לשיטת עו"ד קורץ הרי שאחת מהרעות החולות של משרד בוטיק הפונה לפלח לקוחותיו הוא ריבוי כוח-האדם, או בלשונו הביקורתית של עו"ד קורץ "ההתמסחרות של משרדי הבוטיק". עוד משחר ימיו באוניברסיטה ידע עו"ד קורץ, כי בכוונתו לעסוק בתחום המעמד האישי. עם פתיחת משרדו, החל להתמקד בתיקי גירושין ועזבון בעלי זיקה מסחרית מובהקת. באותה תקופת- זמן, כאשר מרבית עורכי-הדין בתחומו הצטיינו דווקא בהיבט ההלכתי של תחום הגירושין, הביא עמו עו"ד קורץ ערך מוסף ממשי, ומהר מאוד מיצב עו"ד קורץ את משרדו כמי שמעניק "ייצוג משפטי מקיף" למתגרש מרובה הרכוש.

  ב-20 השנים שחלפו מאז, התברג עו"ד קורץ לצמרת עורכי-הדין בתחומו, בעודו ידוע בהופעותיו החדות והנמרצות ובחקירותיו הנגדיות הצולבות. את "סוד הצלחתו" מגדיר עו"ד קורץ כטמון ביכולתו לא להיסחף אחר כוחות השוק, לא להתפתות לקבל כל תיק
  ובשום פנים ואופן לא להגיע לבית- המשפט מבלי שמכירים כל תיק על בוריו. "מנטאליות משתלמת של בקרת איכות" מכנה זאת עו"ד קורץ ומתריס לעבר עמיתיו למקצוע אשר מוכנים לקחת כל תיק, גם אם הינו משולל סיכוי.

  עו"ד רועי קורץ | צילום: סם יצחקוב

  הפקה וניהול הפרוייקט - עינת פרידמן יחסי ציבור, פייסבוק

 • גלריות
  מדורים
  דירוגים
  ראשי