• שילוב מנצח

  בזכות רופאים מקצועיים ומומחים, שירות אישי, טכנולוגיות מתקדמות וזמינות לטיפולים רפואיים – הצליח הרצליה מדיקל סנטר להפוך ממרכז רפואי קטן לאחד מבתי החולים הפרטיים המובילים בארץ
  04/05/2017 | תוכן שיווקי, מדיקל סנטר

  לפני 34 שנה הקימה משפחת עולים מדרום אפריקה מרכז רפואי קטן ופרטי שישמש את אלו שבוחרים שלא להשתמש בבתי החולים הציבוריים בארץ. כיום, הרצליה מדיקל סנטר הוא אחד מבתי החולים הפרטיים המובילים בארץ, אשר לא נופל ביכולות הכירורגיות מבתי חולים מובילים בישראל ומבצע היקף פעילות של בית חולים ציבורי בינוני. יחד עם 500 רופאים כירורגיים מהמובילים בארץ, שפועלים גם בבתי החולים הציבוריים, והטכנולוגיות המתקדמות ביותר בעולם, מתבצעים בהרצליה מדיקל סנטר כ־18,000 ניתוחים מדי שנה. אלו כוללים את כל סוגי הניתוחים שקיימים בארץ ובעולם, למעט תחום הטראומה וההשתלות.

  בית החולים מבצע עשרות ניתוחי כריתת לבלבל בשנה (מהניתוחים המורכבים ביותר הקיימים כיום בכירורגיה) ניתוחי ראש, וניתוחי לב. כל אלו מאפשרים לו לספק שירות רפואי בדרגות המיומנות הכירורגית והאישפוזית הגבוהות ביותר עבור כלל הניתוחים המבוצעים בבית החולים.

  בבית החולים מופעל רובוט דה וינצ'י מתקדם לצד מכשירי דימות ונביגציה (ניווט) בחדר ניתוח,המעמידים את בית החולים בקדמת הטכנולוגיה הקיימת בעולם הניתוחים.

  כיום, בשונה מהעבר, החולים אינם מוכנים לקבל את תכתיבי המערכת, אלא דורשים שירות ברמה הגבוהה ביותר בדיוק כפי שהם דורשים זאת בתעשיות אחרות (מלונאות, מסעדות וכד'). לכן פועלת בבית החולים מחלקה שכל עיקרה הוא לתת שירות לחולה ומשפחתו מרגע הכניסה לבית החולים ועד לשחרור, זהו מעין שירות של קונסיירג' פרטי או באטלר בבית מלון. אין המדובר במחלקת שירות שעושה סקרים על מנת למדוד את רמת השירות ושביעות הרצון, אלא על מחלקה שנותנת בפועל את השירות העוטף את החולה מסביב לשירות המקצועי אותו הוא מקבל מאנשי המקצוע - רופאים אחיות וכל מקצועות הפרא־רפואה.

  לצורך כך, בית החולים נותן דגש גם לתנאים המלונאים הכוללים חדרים פרטיים המאובזרים בכל הנדרש לחולה בזמן שהייתו עד לרמה של מכונת קפה בחדר האישפוז.

  מעבר לשירות המסור של צוות העובדים, אחד היתרונות הבולטים של בית החולים הוא ההמתנה הקצרה שמאפיינת את המקום. "בית החולים מאפשר פעילות ללא תורים על ידי המומחים הבכירים ביותר במדינת ישראל", מספר מנכ"ל הרצליה מדיקל סנטר, דני אנגל. "ברפואה הציבורית המתנה לניתוח עלולה להגיע לשבועות עד חודשים. אבל בבית החולים שלנו, ניתוח יכול להיקבע בתוך פחות משבועיים־שלושה קדימה ולא יותר מזה".

  דני אנגל

  המטופל בוחר

  "כשחולה עתיד לעבור ניתוח בבית חולים ציבורי, לרוב יש לו את האפשרות לבחור את בית החולים בלבד וגם זה לא תמיד נתון לבחירתו" מספר אנגל. "לאחר מכן מתחיל תהליך ארוך של טפסים, תורים ופגישות. במדיקל סנטר החולה רק צריך לבחור את הרופא. מרגע זה, כל ההליך מתנהל בין הרופא לבית החולים עצמו. אחת הבעיות המרכזיות אצל חולים היא חוסר הידע הרפואי, שגורם לכך שהרופא הנבחר הוא לא בהכרח המתאים ביותר לאותו ניתוח שהוא צריך לעבור. לדוגמה, יכול להיות שהחולה יודע שצריך לנתח אותו אורתופד, אך כדי שזה יהיה האורתופד המתאים ביותר, החולה צריך גם לדעת את הסוג הנכון ביותר בשבילו - האם אותו רופא יהיה מומחה להחלפות מפרקים בידיים, ברכיים וכדומה. כל הידע הזה צבור אצלנו. כל מטופל שלנו, שנתקל באיזו שהיא בעיה רפואית, יכול להתקשר אלינו ולמצוא את הרופא הנכון והמתאים בשבילו".

  לדברי אנגל, "הרופא מוביל את החולה לאורך כל הדרך. ההבדל בין הרפואה הציבורית לרפואה הפרטית הוא האחריות הקולקטיבית, לעומת האחריות האישית שמקבל החולה אצלנו. בעוד שברפואה ציבורית החולה נמצא באחריותה של המחלקה המטפלת ועל כן אין לו כתובת ברורה אחת ויחידה שמטפלת בו, הרי שברפואה פרטית האחריות היא מלאה של הרופא המטפל - הן עבור ההליך הקדם ניתוחי, הן על הניתוח והן על האישפוז והוראות הטיפול שלאחר הניתוח.

  בחזית הידע

  הרצליה מדיקל סנטר מאפשר לא רק את בחירת הרופא המנתח, אלא גם את בחירת הטכנולוגיה שבה יבוצע הניתוח. "למשל, לא מזמן הכנסנו אפשרות לניתוח בעזרת רובוט בניתוחים אורולוגים, בדגש על הערמונית", מסביר זיו ביטון, משנה למנכ"ל.

  לא בכדי מתאר ביטון את ההתפתחות הטכנולוגית של בית החולים, כיום, עיקר הפוקוס של בית החולים הוא להביא לחדר הניתוח את מיטב הציוד על מנת לאפשר ניתוחים בגישה זעירה, וזאת מתוך תפיסת עולם לפיה חשוב לפגוע מעט ככל הניתן ברקמות בריאות במהלך ניתוח ולקצר ככל הניתן את משך החשיפה של חולה לסיכונים בבית חולים. ואכן, בית החולים מצליח להביא את פרוטוקולים של האישפוז להיות קצרים ככל הניתן והאישפוז הממוצע בבית החולים עומד על מעט יותר מיממה אחת.

  כאשר המשנה למנכ"ל מתאר את הפיתוחים הטכנולוגים, הוא לא רק מבחין באמצעי המכשור החדישים, אלא שם דגש רב גם על חדרי הניתוח עצמם, שנחשבים כיום כמתקדמים מסוגם במדינת ישראל. "כשאומרים ‘חדר ניתוח מתקדם' מתכוונים לכמה פרמטרים מרכזיים", מתאר ביטון. "ראשית, יש לנו מערכת למניעת זיהומים ברמה הגבוהה ביותר בתוך חדר הניתוח. לפני הניתוח, רופא רוצה להיות בטוח שהסיכוי של החולה שלו לקבל זיהום הוא הנמוך ביותר. בעזרת מערכות מיזוג אוויר מיוחדות, קירות חדר מחומרים מתאימים, מערכות מים באיכות גבוהה, מערכות תאורה חדישות ומערכות מחשוב מצוינות בכל חדרי הניתוח שלנו, אנחנו משפרים ומשתפרים כל הזמן. כל הסביבה בתוך חדר הניתוח היא אנטי בקטריאלית, ברמה הגבוהה ביותר בארץ. רופא שנכנס לחדרי הניתוח החדשים מסתכל סביב ויודע להגיד תוך דקה או שתיים שמדובר בחדרי ניתוח מהמתקדמים ביותר".


  זיו ביטון

  "כל התהליך רק נשמע מאיים ויקר", מתאר אנגל, "אך בפועל הוא באמת לא מסובך. 100% מאזרחי מדינת ישראל מבוטחים על פי חוק, אבל ל־80% מהם יש גם מימון באמצעות הביטוחים הנוספים שלהם, כגון ביטוח משלים או ביטוח רפואי פרטי. ביטוחים אלו מכסים את עלות הפעולות הרפואיות כמעט באופן מלא. לצערנו רוב האזרחים משלמים בעבור ביטוחים אלו במשך שנים וביום שצריכים אותם שוכחים שהביטוח יושב לו במגירה ומחכה שישתמשו בו.

  ארבעה אלמנטים

  בתוך זמן לא רב הצליח בית החולים להגיע להישגים גבוהים ומרשימים. "הגענו להישגים האלה בזכות ארבעה אלמנטים שיוצרים יחד שילוב מנצח", מסכם מנכ"ל בית החולים. "ראשית, הטכנולוגיות המתקדמות והחדשות ביותר שזמינות עבור הרופאים לצורך ביצוע פעילויות מורכבות, החל מרובוט ועד לציוד של חדרי צנתורים. מרכיב נוסף הוא מומחיות הרופאים. בבית החולים פועלים הרופאים המומחים הבכירים ביותר בישראל, ואת כל אלו ניתן לקבל ללא המתנה לתורים, המהווה את המרכיב השלישי. לבסוף, הכל נארז בסביבה שירות המכבדת את החולה ומשפחתו ונותנת תשומת לב לכל צורך ופרט לו נזקק החולה. לשמחתי הצלחנו להפגיש בין ארבעת היסודות הללו המהווים את המרכיבים החשובים ביותר לטיפול מיטבי תחת קורת גג אחת".

 • גלריות
  מדורים
  דירוגים
  ראשי