• מקצוענות, אמפטיה ואנושיות

  זה המוטו של ד”ר טלי פרידמן, מומחית לכירורגיה פלסטית והבעלים של המרכז הבינלאומי לעיצוב הפנים והגוף שרכשה מעמד על כשיאנית בניתוחים לעיצוב הגוף והפנים. “אני רואה בעבודתי שליחות והסיפוק הגדול הוא לשמוע מטופלים אומרים לי: ”בזכותך נולדנו מחדש”
  17/05/2017 | תוכן שיווקי

  צעירה שהגיעה למרכז של ד"ר טלי פרידמן גילתה לרופאה שהשילה 100 ק"ג ממשקלה וחייבת לטפל בדחיפות בעודפי העור שנותרו בגופה, תזכורת לבטן ענקית, חזה נפול וזרועות מדולדלות, ד"ר פרידמן, 46, לא נבהלה. במהלך שנות עבודתה בחו"ל ובישראל, היא ביצעה אלפי ניתוחים לעיצוב הגוף אחרי ירידה במשקל, יותר מכל רופא בארץ. היא המליצה על ניתוח מורכב של בטן היקפית שבמהלכו מרימים את כל פלג הגוף התחתון והפרופורציות בגוף משתנות. ההחלמה היא כמו במתיחת בטן רגילה, בין עשרה ימים לשבועיים. "מדובר בניתוח משנה חיים והסיפוק עצום. כשאותה צעירה חזרה אלי לביקורת, היא הייתה מאושרת לא רק במובן הפיזי, אלא גם הנפשי ועם מוטיבציה גדולה לאורח חיים בריא ושמירה על משקל תקין".

  את לימודי הרפואה עשתה פרידמן באוניברסיטת תל אביב כעתודאית, בתום הלימודים גויסה לצה"ל, שירתה בין השאר כרופאה של בית הספר לצניחה והשתחררה בדרגת רס"ן. את ההתמחות הכירורגית עשתה ב"אסף הרופא" וכעבור שש שנים המשיכה בהתמחות-על במשך שנתיים בפיטסבורג, ארה"ב, בניתוחים לעיצוב גוף אחרי ירידה במשקל ולידות, תחום שהיה בישראל בחיתוליו. "האינטנסיביות הייתה חריגה, טיפלתי שם במקרים יוצאי דופן עם מגוון של עיוותים אסתטיים קיצוניים וההכשרה נתנה לי פרספקטיבה ובטחון שיא להתמודד עם הכול". עם שובה ניהלה מרפאה לעיצוב הגוף ב"אסף הרופא" לפני שהקימה את המרכז הבינלאומי שבבעלותה שהפך מיד עם הקמתו מקום עליה לרגל לרבים מהארץ ומחו"ל. כמות הניתוחים לעיצוב הגוף והפנים עלתה בעשור האחרון במאות אחוזים. לד"ר פרידמן יש השפעה ישירה על המספר הזה, אבל לדבריה יש סיבות נוספות: המודעות עלתה, השיח הפך פתוח, וכמובן הטכניקות שהשתכללו ונותנות פתרונות בתחום הצלקות ומבטיחות חזרה מהירה לשגרה. במקביל להיותה מנתחת מהשורה הראשונה, ד"ר פרידמן עוסקת במחקר קליני ומאמריה מתפרסמים בעיתונות המדעית.

  צילום: סם יצחקוב

  המרכז בבעלותה מתמחה בקשת רחבה של ניתוחים כירורגיים ונותן גם פתרונות אסתטיים לא ניתוחיים. בתחום הכירורגי, כמובן ניתוחים לעיצוב הגוף והפנים, ניתוחים פופולריים הם "מאמי מייק אובר" לנשים שסיימו זה מכבר הקמת הקן המשפחתי, חשות צעירות ברוחן ורוצות להראות צעירות. ניתוח נפוץ נוסף הוא הצערת הפנים והצוואר שמבטיח תוצאות יפות וטבעיות, וניתוחי עפעפיים. התחום הלא ניתוחי הוא באחריות ד"ר מוני פרידמן, כירורג ומומחה לרפואה אסתטית מתקדמת ובין הטיפולים השכיחים: השבת נפחים באמצעות שומן עצמי וחומרי מילוי, והצערת העור בטכנולוגיות לייזר מתקדמות.

  ואיך היא מנהלת קריירה תובענות יחד עם היותה אם לשלשה ילדים? "הכי חשוב בעיני הוא זמן האיכות איתם. כמובן שמערכת התמיכה בבית מסייעת. זכיתי שיש לי בן זוג תומך שדוחף ומפרגן".

 • גלריות
  מדורים
  דירוגים
  ראשי