• תמיד בחזית

  ד״ר חזי לוי, מנהל המרכז הרפואי ברזילי
  18/05/2017 | תוכן שיווקי, ברזילי

  חזית הצפון אל חזית הדרום, תא״ל במיל. ד״ר חזי לוי מנהיג רפואה מצטיינת תחת רעם התותחים. 

  כשבאמתחתו תואר דוקטור לרפואה עם התמחות בכירורגיה כללית, תואר שני ביחב״ל, תואר שני בניהול מערכות בריאות וארסנל של תפקידי מפתח בחיל הרפואה ובשירות המדינה, ד״ר לוי שוקד מדי יום על הצעדת הרפואה בפריפריה לשיאים של מקצועיות ויעילות, לצד מעורבות בלתי פוסקת בחיי הקהילה.

  דוקטור, קצין וג׳נטלמן

  היקף פועלו של ד״ר לוי מאתגר את רוחב היריעה. רק הצטרף לשורות הצבא כעתודאי לרפואה, ומיד גויס למלחמת יום הכיפורים כחובש בסיני. שנה לאחר מכן החל בלימודיו, ובמלחמת לבנון הראשונה שירת כרופא גדודי. בהמשך היה לרופא חטיבתי בלבנון, פיקד על קורס קציני רפואה ומילא שורת תפקידים פיקודיים בחיל, עד להתמנותו לקצין רפואה ראשי ב-2003.

  ארבע וחצי השנים בהן מילא תפקיד זה היו עמוסות באירועים לאומיים. בין היתר פיקד ד״ר לוי על המערך הרפואי הצבאי במהלך מלחמת לבנון השנייה, ונמנה על הצוות התכנוני והביצועי של הסיוע הרפואי במהלך פינוי רצועת עזה. במקביל חידש ובנה את מערך רפואת השדה בצה״ל, על פי תפיסות חדשות שגובשו בצבא.

  במהלך שירותו הצבאי פיקד על משלחות הומניטריות, ביניהן משלחות צה״ל לרואנדה (1994) ולקוסובו (1999). בתום מבצע עופרת יצוקה הטיל עליו שר הרווחה להקים מרפאה גדולה במעבר ארז, לשם הענקת טיפול רפואי איכותי לתושבי עזה.

  עם שובו לבגדיו האזרחיים מונה ד״ר לוי לתפקיד סמנכ״ל משרד הבריאות וראש מנהל הרפואה, משרה בה כיהן בשנים 2011־2007. בתקופה זו פעל ללא לאות לשיפור רווחתם של חולים בכלל ושל נכים וקשישים בפרט, כמו גם לשיפור תנאי העסקתם של רופאים.

  ד"ר חזי לוי

  רפואה תחת אש

  ב־2011 ביקש ד״ר לוי להגשים את משאלתו לנהל בית חולים בפריפריה, וב־2012 החל להנהיג את המרכז הרפואי ברזילי. בחמש השנים האחרונות חולל תמורה ניכרת הן במוסד הרפואי עצמו והן בקשר שבינו לבן הקהילה אותה הוא משרת, המונה כחצי מיליון איש. בית החולים גדל, נוספו לשורותיו רופאים ואנשי צוות, טכנולוגיות ותהליכים שופרו ונבנים בניינים חדשים, כדוגמת בניין כירורגי ממוגן ובניין מחלקות השיקום.

  לנגד עיניו של ד״ר לוי עומד קו מנחה של תמיכה במטופלים ומציאת פתרונות יצירתיים. הוא מנהיג מערכת קשובה לתלונות ומקדם מעורבות בולטת של המרכז הרפואי בקהילה, המתבטאת בפעילות למען נוער שוליים, קידום נוער שוחר מדע ורפואה, תמיכה באוכלוסיית הקשישים ועוד. הפרויקטים הרבים מספור אותם מגשים המרכז בראשותו של ד״ר לוי הם מופת לשילוב מנצח בין בריאות, רפואה מונעת בקהילה וחינוך למצוינות אזרחית.

  עם פרוץ מבצע ״צוק איתן״ ב־2014, עמד המרכז הרפואי ברזילי בחזית והפך להיות מותקף ומטפל גם יחד. כ־1500 פצועים ונפגעים טופלו בתקופת המבצע על ידי הצוות המסור, כמחציתם הגיעו משדה הקרב. מדי יום נדרשו ד״ר לוי וצוותו להכריע בסוגיות אתיות קשות ולפעול שעה־שעה להצלחת חיים, כל זאת כאשר המערך המטפל עצמו נמצא תחת סכנה. בהנהגתו של ד״ר לוי הפגין הצוות הרפואי רוח יוצאת דופן של הקרבה, מסירות, נתינה והתנדבות למען הפצועים והקהילה, וזאת מבלי לעצור את הפעילות השוטפת של המרכז הרפואי.

 • גלריות
  מדורים
  דירוגים
  ראשי