• פעילים: מקצוענות בניהול כספים

  חברת פעילים ניהול תיקי השקעות, חברת בת של בנק הפועלים, נחשבת למובילה בתחום. ראיון שעושה כסף
  15/08/2017 | Brand Voice

  שוקי ההון בעולם וסביבת ריבית נמוכה אשר אינה עומדת להשתנות בשנים הקרובות מעלה את הצורך לנהל בחוכמה את הכסף. מצד אחד הריבית מאוד נמוכה, מצד שני, כדי לייצר רווחים צריכים להגיע לשוק ההון, דבר שאפשרי דרך ניהול תיקים מושכל", מסבירה חנה פרי זן, יו"ר הדירקטוריון של חברת פעילים, שכיהנה בעבר בתפקיד משנה למנכ"ל בנק הפועלים.

  פעילים שנוסדה בשנת 1987, הינה חברה בת בבעלות מלאה של בנק הפועלים. החברה מתמחה בניהול תיקי השקעות בלבד ללקוחות פרטיים, חברות ציבוריות ופרטיות, מלכ"רים, חברות ממשלתיות, רשויות מקומיות, קיבוצים ועוד, ואינה יצרנית של מוצרים פיננסיים כדוגמת קרנות נאמנות או תעודות סל, כמו כן אינה משמשת חתם בהנפקות. עובדה זו, מאפשרת למנהלי ההשקעות בפעילים לנהל את תיקי ההשקעות עבור לקוחותיה באופן אובייקטיבי ובלתי תלוי. פעילים מנהלת תיקי השקעות בהיקף של כ-16.5 מיליארד שקל, עבור כ-7,000 לקוחות.  בנוסף, פעילים כפופה לפיקוח רשות ני"ע, בנק ישראל וביקורת הפנים שנערכת על ידי מבקר בנק הפועלים וכן מבוטחת בביטוח אחריות מקצועית בהתאם לדרישות החוק, כך שמבחינה רגולטורית לרשויות המקומיות שבוחרות להשקיע דרכה יש "שקט".


  בראיון מיוחד עם פריזן ועם המנכ"ל רבקה אלגריסי הן מסבירות על היתרונות שבבחירת חברת השקעות כמו פעילים, ועל האחריות בניהול כספים של חברות, ארגונים שונים ואף אנשים פרטיים.

  למה שבעצם יבחרו בכם?
  פרי זן: "בהיותנו חברת בת בבעלות מלאה של בנק, הן מבחינת ניהול הסיכונים של החברה אנחנו כפופים ליותר רגולציה. מנהל תיקים שאינו חברת בת של בנק, כפוף רק לרשות לניירות ערך, בעוד שאנחנו כפופים גם לרגולציית המפקח על הבנקים. בנוסף הביקורת הפנימית היא של בנק הפועלים מה שמאפשר עוד שכבות של בטחון מנקודת ראות הלקוח. אבל מעבר לכך קיימת המקצוענות שלנו. אנשי פעילים מנוסים בשוק ההון, חלקם בעלי ניסיון של למעלה מ-20 שנה, שחוו חוויות משוק ההון, בהם מצבים לא פשוטים והצליחו להתמודד כראוי".

  פרי זן

  כיצד באה לידי ביטוי המעורבות שלכם בניהול תיקים של חברות וארגונים?
  אלגריסי: "אנחנו משתתפים בוועדות ההשקעה של חברות וארגונים אשר מבקשים זאת מאיתנו בכל רחבי הארץ, "ממטולה ועד אילת", חולקים עמם את השקפתנו הכלכלית והאסטרטגיה שלנו. לפעילים דסק חו"ל מאוד ותיק בניהול חו"ל ויש לזה ערך מוסף גדול. למצב השווקים בעולם השפעה ישירה על מה שקורה בישראל. לראייה, מה שקורה בחודשים האחרונים כפועל יוצא מהבחירות בארה"ב והתנהגות אגרות החוב הממשלתיות, ראינו שיש קורלציה ישירה וזה השפיעה על אגרות החוב בישראל. מנהלי ההשקעות שלנו מצויים בקשר ישיר עם החברות תוך שקיפות מלאה ווקיימת אפשרות להתייעץ ולפנות בכל זמן ומצב".

  אלגריסי | צילום: סיון פרג'

  מה היתרונות שלכם?
  אלגריסי: " יחידת המחקר של פעילים העורכת את הניתוחים הכלכליים וניתוחי ניי"ע ישראליים . מנהלי התיקים יכולים להשקיע רק בנייר ערך שעבר מחקר ואנליזה ביחידת המחקר של החברה". 

  פרי זן: "פעילים היום היא החברה השלישית בגודלה בתחום הניהול תיקים. הגעה להיקף של כ-16.5 מיליארד שקל מנוהל חייבת להיות מלווה בתוצאות ובשירות איכותי. כל הפקדה של כסף בפעילים היא רק בזכות שביעות רצון של לקוחות. ויש לזה יתרון גדול. בנוסף, יש לקחת בחשבון כי פעילים היא חברה שאינה גובה מע"מ על דמי ניהול. עובדה זו יש לקחת בחשבון בעת ההשוואה בין ההצעות השונות עבור ההחברות בהקשר של גובה דמי הניהול".


  החמישייה הפותחת

  תיקי ההשקעות בפעילים מנוהלים בחמישה דסקים מקצועיים. כל מנהלי ההשקעות בחברה מחזיקים ברישיון ניהול תיקים מטעם הרשות לניירות ערך והינם בעלי ותק רב וידע מעשי נרחב בשוק ההון. לרשותם עומדות מערכות תומכות החלטה, כגון מערכת בקרת סיכונים ומערכת בקרת איכות רציפה.

  דסק מוסדי:
  בפעילים קיימת מומחיות של למעלה מ-25 שנים בניהול תיקי השקעות עבור לקוחות מוסדיים, במדיניות ההשקעות המותאמת לכל אחד ואחד מהלקוחות, לרבות הליכי בקרה מובנים ומתקדמים. צוות הדסק, מתמחה בבנייה ובניהול של תיקים אופטימאליים המותאמים לצרכים הפיננסיים הייחודיים של כל לקוח ולקוח. כחלק ממעטפת השירות הייחודית ללקוחות הדסק. במידת הצורך מנהלי ההשקעות בדסק ונציגים בכירים מהנהלת החברה משתתפים בוועדות השקעה אותן מקיימים הלקוחות.

  דסק חו"ל:
  מנהל תיקי השקעות בינלאומיים בהיקף של 120 אלף דולר ומעלה. דסק חו"ל מציע גישה אובייקטיבית למוצרים הגלובליים המתקדמים ביותר, דוגמת קרנות נאמנות זרות, ותעודות ETF. באמצעות הקשר הישיר לגורמים בחו"ל והידע הגלובלי של מנהלי ההשקעות בוחרת חברת פעילים עבור לקוחותיה את המוצרים הספציפיים הטובים בתחומם. הדסק מאגד בתוכו מנהלי תיקים מיומנים אשר חלקם עבדו בפירמות בינלאומיות מובילות.
  תיק חו"ל במוצרים עוקבי מדד: מספק מענה מקצועי לניהול השקעות בחו"ל באמצעות תיק המורכב ממוצרים עוקבי מדד (ETF) וקרנות זרות וזאת בהיקף השקעה של החל מ-50 אלף דולר.

  דסק פרטי:
  מתמחה בניהול השקעות עבור לקוחות פרטיים. הדסק מתמקד בניהול תיקים באמצעות השקעה ישירה בניירות ערך בארץ ובעולם. הדסק מנהל תיקי השקעות שהיקפם 450 אלף שקל ומעלה, תוך התאמה אישית של תיקי השקעות ללקוחות, בהתאם לרמת הסיכון שנבחרה על ידי כל לקוח ובהתאם לצרכיו הפיננסיים.

  דסק תעודות סל:
  פעילים שמה דגש על פיתוח הכלים המתקדמים ביותר עבור לקוחותינו. לכן, אנו גאים על היותנו החלוצים בהשקת דסק חדשני וראשון מסוגו המתמקד בניהול השקעות באמצעות תעודות סל. היקף ההשקעה בתיק תעודות הסל הינו 200 אלף שקל ומעלה וניתן לבחור מבין מגוון מסלולים, הנעים בין אפס חשיפה למניות ועד לתעודות סל החשופות ב-100% למדדי המניות השונים. חשוב לציין שפעילים אינה מנפיקה תעודות סל משל עצמה, אלא בוחרת ומשקיעה עבור לקוחותיה בתעודות הסל המתאימות ביותר עבורם, כאשר הבחירה נעשית באמצעות מודל תמחור אנליטי שפותח בחברה. לפיכך, מובטחת אובייקטיביות מלאה בבחירת ההרכב המתאים של תעודות הסל, זאת על-פי צרכיו המשתנים של כל לקוח ולקוח.

  דסק פלטינום:
  מיועד ללקוחות פרטיים בעלי היקף השקעה של 4 מיליון שקל ומעלה. צוות הדסק מתמחה ב"תפירת חליפה אקסקלוסיבית", המשלבת ראייה כוללת המותאמת למאפייניהם הפיננסיים של לקוחות פלטינום. לקוחות הדסק נהנים משירות אישי וצמוד הכולל פגישות תקופתיות עם מנהל התיק ומנהל הדסק.

 • גלריות
  מדורים
  דירוגים
  ראשי