• רופאים לתלפיות

  במרכז הרפואי שיבא קם דור העתיד של הרפואה בישראל. הם מצטיינים, הם חדשניים, הם פורצי דרך והם כבר כובשים את עמדות המפתח ברפואה הציבורית בישראל. הכירו 8 תלפיונרים לתפארת מדינת ישראל
  07/05/2018 | BrandVoice

  בימים אלה נבחרו אחרי סינון קפדני 11 חברים חדשים וסופר־מוכשרים לתלפיות, תוכנית ייחודית ויוקרתית שמפעיל המרכז הרפואי שיבא תל השומר. התוכנית מזהה, מקדמת ומכשירה את הרופאים הצעירים שיעמדו בחוד החנית של הרפואה בישראל.

  כבר עכשיו אפשר לומר חד־משמעית שמדובר בסיפור הצלחה. בוגרי התוכנית, התלפיונרים, מאיישים את צמרת המרכז הרפואי, נחשבים מובילים בתחומם, על אף גילם הצעיר, וחלקם גם זכו להופיע ברשימת הרופאים הטובים בארץ המתפרסמת בגיליון זה.

  מהו הסוד של תלפיות? "בסופו של דבר, אנחנו עוסקים בגורם האנושי", אומרים מנהל המרכז הרפואי המשולב, פרופ' יצחק קרייס, ומנהל בית החולים הכללי, פרופ' ארנון אפק. "האנשים הכי בכירים בבית החולים עוסקים באופן אישי בטיפוח דור העתיד".

  ההשקעה בכל אחד ואחת מהנבחרים היא עצומה: מענק משמעותי וחסר תקדים בקנה מידה ישראלי, הנחיה אישית על ידי מנהל התוכנית והזדמנות לקדם פרויקטים אישיים מחקריים או קליניים, בהדרכת בכירי החוקרים והרופאים. סביבת הלימוד דוחפת למצוינות ולחדשנות, ולכל מתמחה בתלפיות ניתן זמן מוגן למחקר ולהתפתחות מנהיגותית.

  מנהל התוכנית, ובוגר שלה בעצמו, ד"ר אייל צימליכמן מציין בגאווה כי על אף שבוגרי התוכנית בילו תקופות התמחות והכשרה בחו"ל וקיבלו הצעות מפתות להישאר שם, הם שמרו על מחויבותם לתוכנית ובחרו לחזור לארץ. במרכז הרפואי שיבא מאמינים כי בוגרי התוכנית עוד יתרמו רבות למערכת הבריאות בארץ. שמונת הרופאים שלפניכם מוכיחים כי ההשקעה כבר משתלמת.

  ד"ר איתי פסח
  בן 46, נשוי + 3
  מומחיות: מומחה ברפואת ילדים, טיפול נמרץ ילדים, אלרגיה ואימונולוגיה.
  תפקיד: סגן מנהל בית החולים אדמונד ולילי ספרא לילדים ורופא בכיר במחלקה לטיפול נמרץ ילדים.
  הישג מקצועי: מוביל פיתוח בינה מלאכותית לחיזוי הידרדרות של חולים בטיפול נמרץ.

  ד"ר רוני שובל
  בן 36, נשוי + 2
  מומחיות: רפואה פנימית.
  תפקיד: מתמחה בהמטולוגיה, וחוקר בתחום השתלות מוח עצם.
  הישג מקצועי: פיתוח של מודלים מבוססים על למידת מכונה לניבוי הצלחה של השתלות מוח עצם; פיתוח טיפולים מבוססי חיידקים לסיבוכי השתלות.

  פרופ' גל מרקל
  בן 39, נשוי + 3
  מומחיות: אונקולוגיה רפואית, בדגש על מלנומה ואימונו־אונקולוגיה קלינית ויישומית.
  תפקיד: אונקולוג בכיר והמדען הראשי של מכון אלה למלבאום לאימונו־אונקולוגיה.
  הישג מקצועי: ייזום ופיתוח סדרתי של תרופות וטיפולים חדשים לסרטן, מהמעבדה בשיבא ועד מחקרים קליניים בבני אדם.

  פרופ' גל מרקל | פיתוח טיפולים חדשים לסרטן

  ד"ר רעיה ליבוביץ
  בת 43, גרושה + 3
  מומחיות: גידולי מערכת המין הגברי והשתן, ואונקוגריאטריה.
  תפקיד: מנהלת היחידה לגידולי מערכת המין הגברי והשתן.
  הישג מקצועי: הקמת השירות
  לאונקוגריאטריה, הנותן מענה ייחודי לגידולים בגיל הקשיש, מעל גיל 75; קבלת פרס לרפואה הומניטרית על אנושיות ברפואה מ־Princess Margaret Cancer Centre שבטורונטו, קנדה.

  ד"ר אייל נוף
  בן 45, נשוי + 6
  מומחיות: קרדיולוגיה ואלקטרופיזיולוגיה.
  תפקיד: מנהל שירות אלקטרופיזיולוגיה פולשנית במכון דוידאי להפרעות קצב, מרכז הלב ע"ש לבייב.
  הישג מקצועי: פיתוח תחום אבלציות (צריבה) של הפרעות קצב חדריות מורכבות, כולל צריבה עם תמיכה מכנית ללב (דוגמת מכשיר לב ריאה - אקמו) וגם צריבה מעל שריר הלב ולא רק צנתורית רגילה; ההתמחויות הייחודיות האלה הפכו את המכון לאלקטרופיזיולוגיה למרכז מוביל בתחום, שאליו מופנים חולים ממרכזים אחרים בארץ.

  ד"ר ניקולה מאג'ו
  בן 39, נשוי + 2
  מומחיות: נוירולוגיה; דוקטורט במדעי המוח.
  תפקיד: נוירולוג בכיר.
  הישג מקצועי: זוכה פרס סירצקי לחקר המוח על מציאת מנגנון, שלפיו חלבון בדם הנקרא טרומבין גורם להתקפי אפילפסיה; הישראלי הראשון שנכנס להנהלת האיגוד הבינלאומי למניעת אפילפסיה, ובמסגרתו מנהל פרויקט לכתיבת ערכים בתחום לוויקיפדיה.

  ד"ר שושנה גרינברגר
  בת 46, נשואה + 4
  מומחיות: רפואת עור.
  תפקיד: מנהלת שירות עור ילדים.
  הישג מקצועי: מחלוצות הטיפול ברפמיצין באנומליות וסקולריות. שותפה בהקמת המרפאה הרב-תחומית הגדולה והמובילה בארץ לטוברוס קלרוזיס.

  ד"ר עינב גל־ים
  בת 46, נשואה + 3
  מומחיות: אונקולוגיה.
  תפקיד: מנהלת יחידת אשפוז יום; משנה למנהלת יחידת השד, המכון האונקולוגי.
  הישג מקצועי: הובלה של שיפור השירות למטופלים ביחידת אשפוז יום - הטמעת תכנית כימותרפיה חדישה ובטוחה; מחשוב וייעול כל תהליכי העבודה; פתיחת מיון אונקולוגי למתן מענה ייעודי ודחוף למטופלים אונקולוגיים בשיבא.

 • גלריות
  מדורים
  דירוגים
  ראשי