• ארגון העיתונאים נגד משרד התקשורת

  במכתב ששלח ארגון העיתונאים למנכ״ל משרד התקשורת מתריעים ראשי הארגון כי פגיעה בקווי הנייעס תהיה בהכרח פגיעה בחופש העיתונות ובגישה למידע
  01/07/2019 | אוראל גולן

  ארגון העיתונים שלח מכתב חריף למנכ״ל משרד התקשורת, נתי כהן, בשל כוונתו לשנות את המדיניות הרגולטורית בנוגע לקווי התוכן המספקים מידע וחדשות למתקשרים.

  עמי ברנד, רכז חופש העיתונות בארגון העיתונאים: ״ידוע לך שחלק ניכר מקווי הטלפון האלה משמשים את הציבור החרדי ומכונים קווי נייעס. עבור אזרחים רבים השימוש במידע שמציעים קווים אלה, הוא צוהר כמעט יחיד לאקטואליה. לפי כך אין מדובר בהחלטה של מה בכך, ויש סכנה ששינוי המדיניות של משרד התקשורת ינתק רבבות צרכני תקשורת מהאפשרות לצרוך תקשורת בלתי תלויה.

  נתי כהן, מנכ"ל משרד התקשורת | צילום: לע"מ

  ״אנו רואים בגישה החופשית למידע ולאקטואליה, זכות אזרחית טבעית ותנאי מהותי לקיומו של חופש עיתונות במדינת ישראל. פגיעה בקווי הנייעס תהיה בהכרח פגיעה בחופש העיתונות ובגישה למידע. קיים גם חשש לפגיעה בפרנסתם של עיתונאים המועסקים באותם קווי מידע טלפוניים.

  ״שינוי רגולטורי שעלול לפגוע בצרכנים ובעיתונאים מחייב אותנו להתערב כדי להגן על אינטרסים חשובים אלה, ולכן אנו מבקשים לזמן אותנו להביע את עמדת ארגון העיתונאים בטרם תתקבל כל החלטה בעניין זה״.

 • גלריות
  מדורים
  דירוגים
  ראשי