• משאירה אבק: דייסון דוהרת קדימה בפרויקט הרכב החשמלי שלה

  בחודש הבא תחל חברת שואבי הענק לבנות בסינגפור את מתקן הייצור וההרכבה של הרכבים החשמליים שהיא מפתחת. עד כה הושקעו בפרויקט מעל מיליארד שקל
  25/10/2018 | ליאן יבקוף

  חברת דייסון, שאתם בטח מכירים כייצרנית שואבי האבק העוצמתיים, הודיעה בשנה שעברה על פרויקט מוזר במיוחד. עד שנת 2021 היא מתכוונת לייצר מכונית חשמלית בעלת עיצוב "שונה באופן קיצוני". יעברו עוד כמה שנים עד שנראה את הרכב החשמלי של דייסון נוסע, אך לאחרונה הודיעה החברה כי הרכב יבצע את נסיעות הבכורה שלו על כבישי סינגפור.

  נכון להיום עובדים 1,100 אנשי דייסון במפעל ייצור המנועים המתקדם של החברה בסינגפור. בזכות המומחיות המקומית בתחום שרשרת האספקה, ובזכות משאבי הייצור הרבים שלה - הוחלט על מיקום מתקן ייצור המכוניות החשמליות של דייסון דווקא בסינגפור, זאת גם בזכות הקירבה של המדינה לשווקים בעלי צמיחה מהירה.

  דייסון | צילום: Shutterstock

  ההשקעה במתקן מצטרפת לסכום של 200 מיליון פאונד (כ-950 מיליון שקל) אותם כבר השקיעה החברה במתקני בדיקה ופיתוח חדשים בקמפוס החברה בהולווינגטון שבאנגליה, שם כבר עובדים על פיתוח הרכב החשמלי כ-400 עובדים. דייסון גם הודיעה שהכפילה את ההשקעה שלה במחקר הסוללות המוצקות, מחקר שהחל לפני שלוש שנים בחברת האנרגיה Skati3 שבסיסה במישיגן שבארה"ב.

  שואב אבק של דייסון | צילום: Shutterstock

  בניית מתקן הייצור וההרכבה בסינגפור תחל בחודש דצמבר הקרוב, והיא צפויה להסתיים בשנת 2020.

 • גלריות
  מדורים
  דירוגים
  ראשי