• קורטיקה משיקה חברת בינה מלאכותית לתעשיית הרכב

  Cartica AI, חברת הבת של קורטיקה, מתמקדת ביכולת לחזות תרחישים בסביבת הרכב, זאת בהתבסס על כוח החישוב שקיים ברכב ממוצע • בין השותפות בהשקה: ב.מ.וו וטויוטה
  05/09/2019 | מערכת פורבס

  חברת קורטיקה הישראלית משיקה את Cartica AI, חברת בינה מלאכותית אוטונומית לתעשיית הרכב, בשיתוף עם BMW-I Ventures, קרן המיזמים של Toyota, חברת Continental ו-OurCrowd. החברה מתמקדת בפיתוח בינה מלאכותית מהדור הבא לתעשיית הרכב, עם יכולת לחזות תרחישים בסביבת הרכב תוך שימוש בכוח חישוב שקיים ברכב ממוצע. הטכנולוגיה תסייע להגברת הבטיחות בדרכים, הפחתת נפגעים בכבישים ותשמש בעתיד גם את ענף הרכב האוטונומי.

  לאחר שנתיים וחצי בהן קורטיקה פעלה בתחום הרכב האוטונומי הוחלט על השקת Cartica AI כחברה נפרדת, כדי לאפשר העמקה ומיקוד פעילות בתחום.

  המערכת של Cartica AI. למידה בלתי מפוקחת | צילום: יח"צ

  החברה מביאה גישה טכנולוגית שונה לענף הרכב. כיום מקובל להשתמש במערכות בעלות יכולת למידה, אך הן מבוססות על ניתוח דוגמאות שאדם הזין עבורן למאגר נתונים ומוגבלות רק אליו. לכן, הגישה השונה של Cartica AI מציעה לתעשיית הרכב שימוש בטכנולוגיה ללמידה בלתי מפוקחת. המערכת בונה באופן אוטונומי מאגר נתונים מנתונים שזורמים אליה באופן רציף מהעולם האמיתי. איתם היא מבצעת עבודה טובה יותר מבני אדם באיסוף ותיוג המידע ובדיוק חסר תקדים.

  מנכ"ל החברה הוא יגאל רייחלגאוז, ממייסדי קורטיקה. היא מונה צוות של 45 עובדים, בתחילת חודש נובמבר תועבר פעילותה ממשרדי קורטיקה למשרדים חדשים וכח האדם צפוי להתרחב לכ-100 מפתחים. זאת בנוסף לפתיחת סניף במינכן שבגרמניה, שם הוא יפעל בקרבה גיאוגרפית ליצרניות בתעשיית הרכב.

 • גלריות
  מדורים
  דירוגים
  ראשי