• גם לשמוע וגם להבין: מכשיר השמיעה שמשאיר אותך במרכז העניינים

  ירידה בשמיעה עלולה לפגוע, בין היתר, ביכולת להשתלב בשיחה בסביבה רועשת; חברת Oticon הדנית פיצחה את האתגר השמיעתי בפיתוח המהפכני של טכנולוגיית ה־OPN, והציגה לראשונה, מכשירי שמיעה המאפשרים שמיעה טובה על רקע רעש באופן שלא היה עד כה
  07/05/2018 | BrandVoice

  לקושי השמיעתי השפעה ישירה ומרחיקת לכת על התפקוד ועל איכות החיים בכל גיל. מחקרים רבים מדגישים את הקשר שבין קשיים בזיכרון, בעיות דמנטיות, ואף שמירה על תפקוד עצמאי לבין ירידה בשמיעה בגיל מבוגר. מכאן החשיבות הגדולה במעקב שמיעתי בגיל מבוגר, ובשיקום השמיעה במקרה של ירידה בשמיעה.

  ברשת רואים בבדיקת שמיעה שנתית חלק הכרחי ובלתי נפרד מהמעקב הרפואי השוטף ומסדרת הבדיקות התקופתיות המומלצות לביצוע בגיל השלישי ממש כמו בדיקת צפיפות עצם, ראיה, ממוגרפיה ועוד. במהלך השנה כולה מזמינים מכוני הרשת נבדקים בקבוצות סיכון לבדיקות שמיעה ויעוץ מקצועי חינם וללא התחייבות, בכל סניפי הרשת ברחבי הארץ.

  אחד הקשיים המשמעותיים ביותר עבור לקויי שמיעה, הוא השתלבות בשיחה המתקיימת בסביבה רועשת, למשל, בפגישות עסקיות או במפגשים חברתיים. הקושי בתפיסת הדיבור הנובע מליקוי השמיעה מצריך השקעת מאמץ רב ומוביל לקושי לתפוס ולזכור את הדברים שנאמרו. לעיתים קרובות הדבר פוגע ביכולת להשתלב בשיחה ומוביל לבידוד ולניתוק מהסביבה של האדם לקוי השמיעה.

  חברת הדנית נושאת בשורה מרעישה ללקויי השמיעה ברחבי העולם, בהציגה את מכשיר השמיעה המהפכני ויוצא הדופן - ה־OPN . כיצד פועל ה־OPN? המכשיר עובד בהתבסס על הנחת היסוד כי חלק גדול של כישורי השמיעה שלנו נעשה למעשה במוח ולא באוזן BrainHearing. הוא מחקה את פעילות המוח ומצליח באמצעות מעבד עוצמתי להביא את השמיעה דרך מכשיר השמיעה קרוב יותר מאי פעם למצבה הטבעי.

  המכשיר "מאזין" לסביבה, דוגם אותה ב־360 מעלות מאה פעמים בשנייה ויכול לזהות ולאפיין את קולות הסביבה השונים, למשל האם מדובר בדיבור, ברעש או בקולות רקע.

  הסוד בהצלחתו של המכשיר טמון במעבד הייחודי, שמסוגל לעבד את הצלילים מהר יותר פי 50 ממה שהיה עד כה. מכיוון שהמכשיר מעבד את הצליל במהירות גבוהה, הוא מצליח להקל על השומע לזהות מהיכן מגיעים הצלילים ולהתקמד בהצלחה רק באחד ולהבין את הנאמר בפחות מאמץ שמיעתי.

  העיבוד המהיר מאפשר לשמוע דיבור בצורה יעילה על פני רעשי רקע. האינפורמציה האקוסטית מגיעה למעבד בכל 10 מילישניות והמעבד מתייחס לכל סוגי הצלילים מכל הכיוונים. ה־OPN מסוגל להתחבר בחיבור אלחוטי לטלפון הסלולרי לאוזניות סטריאו, לטלוויזיה ועוד. זהו המכשיר הראשון מסוגו בעולם שמתחבר לאינטרנט, שולח התראות לסלולרי בשיטת "בית חכם" וכן ניתן לאיתור מרחוק במקרה של אבדן. החיבור לנייד למעשה מהווה גם חיבור לשימושים השונים באינטרנט.

  שומעים אתכם

  חברת מדטון־הדים בייסודו של יצחק דוידוביץ', מספקת פתרונות שמיעה לכל אדם השואף לשפר את איכות חייו ואיכות שמיעתו ומהווה כתובת לפתרון אופטימלי, מקצועי אמין ואישי תחת קורת גג אחת עבור לקויי השמיעה בכל הגילאים. החברה הינה חלק מקונצרן השמיעה הבינלאומי William Dimant, ושמה לה למטרה להוביל בסטנדרטים מקצועיים טכנולוגיים ושירותיים את תחום השמיעה בארץ, החל משלב הדיאגנוסטיקה ועד לשלב השיקום.

  בחברה פועלות שלוש חטיבות שונות המובילות ופורצות דרך כל אחת בתחומה: חטיבת מכשירי השמיעה, חטיבת שתלים מעוגני עצם ושתלי שבלול וחטיבת הציוד הדיאגנוסטי. דוידוביץ', בעלים ומייסד של מדטון־הדים, הוא הרוח החיה מאחורי החזון וההצלחה רבת השנים, מהנדס אלקטרוניקה בהכשרתו, יליד רומניה ודור שני לניצולי שואה, שהקדיש את חייו לקידום נושאי השמיעה, ליקויי שמיעה ושיקום השמיעה.

  יצחק דוידוביץ'.

  עם סיום לימודיו, עבד כטכנאי אלקטרוניקה בחברת "מדטכניקה", חברה לציוד רפואי. כמה שנים מאוחר יותר הוא פתח חברה עצמאית שהתמקדה בבעיות שמיעה, והחל לייבא מכשירים מארצות הברית ומספרד. כך הוקמה חברת "מדטון" שהחלה דרכה ברחוב בן יהודה בתל אביב. לימים רכשה מדטון את רשת מכוני השמיעה "הדים", וכיום רשת מונה 29 סניפים והיא הרשת הגדולה והמובילה בישראל בתחום אבחון ופתרונות השמיעה.

  הכוח המניע של מדטון־הדים ומה שהופך אותה לגוף המקצועי והמוביל כיום בתחומו, הנו הצוות המוביל של עשרות קלינאי תקשורת המומחים באבחון ובהתאמת מכשירי שמיעה.

  הצוות האודיולוגי עובר הדרכות והכשרות ייחודיות בארץ ובחו"ל, ומוביל את התחום בסטנדרטים הגבוהים ביותר. בכל מכוני השמיעה של הרשת ברחבי הארץ פועלים הצוותים בשיטת התאמה ייחודית לרשת מדטון־הדים, הכוללת סדרת בדיקות מעמיקות המבוצעות לפני ואחרי התאמת המכשירים, תוך שימוש במכשור מתקדם על מנת לוודא כי לכל לקוח נבחרו מכשירי השמיעה המתאימים ביותר לצרכיו ולמאפייני השמיעה והאוזן שלו, וכי המכשירים אכן מספקים לכל אחד ואחד את התוצאות המיטביות ביותר לאחר שהותאמו.

  פרוטוקול התהליך הייחודי הזה הוא תוצאה של אחד העקרונות הבסיסיים המובילים את השיטה במדטון־הדים: התאמה מוצלחת של מכשירי שמיעה תלויה בשילוב הבלתי נפרד בין הטכנולוגיה הטובה ביותר (המכשיר) לליווי המקצועי ברמה הגבוהה ביותר (האודיולוג/קלינאי התקשורת).

  לחודש התנסות חינם ללא התחייבות
  טל': 4522* | www.medton-hedim.co.il 

   

 • גלריות
  מדורים
  דירוגים
  ראשי