• הסנדלר הולך יחף: מה קרה כשחשבונו של מנכ"ל טוויטר נפרץ?

  תכנים וולגריים שהכילו גם השמצות אתניות צויצו בסוף השבוע האחרון דרך חשבונו האישי של מנכ"ל טוויטר • במשך דקות ארוכות נותרו הציוצים ברשת עד שהחברה הצליחה להסיר אותם, דבר שמעלה תהיות בדבר בטיחות כלל המשתמשים בטוויטר
  04/09/2019 | מייקל נואנז

  מנכ"ל טוויטר, ג'ק דורסי, נפל קורבן לפירצת אבטחה משמעותית שהשפיעה על חשבון הטוויטר שלו. ביום שישי, בסוף השבוע האחרון, בסביבות השעה 3:45 אחה"צ שעון החוף המזרחי - חשבון הטוויטר של דורסי החל להציג כמה ציוצים וולגריים. חלקם הכילו השמצות אתניות נגד אפרו-אמריקנים, כמו גם הדיווח הכוזב לפיו הוצבה פצצה במטה טוויטר.

  בהצהרה שפרסמה הנהלת הרשת החברתית נאמר כי היא מודעת לכך שחשבונו של ג'ק נפגע והיא חוקרת את שקרה.

  מנכ"ל טוויטר, דורסי. הציוצים גרמה לבהלה בקרב המשתמשים | צילום: shutterstock

  זה לא כל כך יוצא דופן שחשבון הטוויטר של מישהו נפרץ. ביוני 2016 חוותה החברה מתקפת האקרים שכללה השתלטות על חשבונות של רבים מהמשתמשים המובילים שלה כמו קייטי פרי, מארק צוקרברג וקיילי ג'נר.

  אך מה שהכי מפתיע בפריצה האחרונה הוא שהציוצים, שרובם נוצרו באופן ספציפי כדי להיות פוגעניים או מדאיגים, נותרו ברשת במשך 18 דקות שלמות לאחר שצויצו.

  הציוצים שהוצגו בחשבון של דורסי נצפו על ידי יותר מ-4 מיליון משתמשים וגרמו לבהלה בקרב גולשי הרשת החברתית, כאשר רבים תייגו באופן פעיל את חשבונות החברה, בכדי להזהיר אותם בדבר הבעיה.

  לא ברור כיצד נפרץ החשבון, אך הציוצים הלא-מורשים נשלחו ככל הנראה מ-Cloudhopper שירות שטוויטר רכשה בשנת 2010 לצורך שימוש ברשת החברתית באמצעות מסרונים. כאמור, טוויטר חוקרת את הבעיה ועוד מוקדם לקבוע אם שירות זה הוא נקודת התורפה שסייעה לפורצים.

  עם זאת, הפריצה מעלה שאלה חשובה: אם טוויטר לא יכולה להגן על חשבונו של המנכ"ל שלה, איך משתמשים יכולים לסמוך על החברה שתגן על החשבון שלהם?

 • גלריות
  מדורים
  דירוגים
  ראשי