• הסוף לכבלי הטעינה? האייפונים העתידיים ייטענו רק באופן אלחוטי

  על פי הערכות של אנליסטים בתחום הסלולר, ב-2021 צפויה אפל להסיר מהסמארטפונים שלה את מחבר הטעינה • לאחר שוויתרה בעבר על מחבר האוזניות - גם הטעינה וגם ההאזנה למוזיקה יתבצעו באופן אלחוטי
  11/12/2019 | קרטיס סילבר

  שנת 2019 עוד לא הסתיימה וכבר מדברים על ארבעת מכשירי ה-iPhone שיושקו ב-2020. אבל העתיד מסקרן אף יותר - מכשירי ה-iPhone של אפל, שיושקו ב-2021 יהיו אולי סמארטפונים שחסר להם משהו חשוב מאוד.

  אנליסטים טוענים שאפל עשויה להסיר את מחבר ה- Lightning מהמכשירים שיושקו בעוד שנתיים, מה שיאלץ את המשתמשים להסתמך אך ורק על טעינה אלחוטית ושימוש באוזניות אלחוטיות.

  ככל שיש פחות תכונות המכשיר מתומחר במחיר גבוה יותר | צילום: shutterstock

  למרות תמיכה של רבים בעד הסרת שקע האוזניות (3.5 מ"מ), הסרת כל היציאות מהטלפון נראית פרועה קצת יותר. אבל עבור חברה שרק לאחרונה השיקה מחשב אישי שעולה 10,000 דולר, זה נראה הגיוני. במקום להחליף את מחבר ה-Lightning ב-USB Type-C, נראה שאפל פשוט תסיר אותו לגמרי.

  כן, פירוש הדבר הוא שצרכני אפל שירכשו את המכשירים היקרים הללו (מכיוון שבמדינת אפל ככל שיש פחות תכונות - המכשיר מתומחר בעלות גבוהה יותר) יצטרכו, ככל הנראה, לרכוש גם תחנות טעינה אלחוטיות.

  ספקולציה אקראית

  טים קוק יעלה לבמה רק עוד שנתיים כדי להכריז על מכשירי 2021, ולדעתי מדובר בספקולציות אקראיות עליהן מתבססים האנליסטים שמעלים רעיון שאפל רוצה לבטל את כל החיבורים החוטיים בטלפון.

  מנגד, ספקולציות כאלה מרגילות את המשתמשים לרעיון זמן רב מראש, ואז כשהטלפונים סוף סוף משוחררים, אנחנו שלמים עם השינוי. ואולי סמסונג תעשה זאת קודם כך שזו יכולה להיות רק שמועה שנוצרה על ידי סמסונג כדי לבחון איך מגיב השוק.

  מחבר USB-C עושה את דרכו לכל המכשירים. דבר אחד שאנחנו יכולים להיות בטוחים בו, שלאפל לא יהיה USB-C, כי USB-C הופך להיות התקן החדש. אם מחבר ה-Lightning הוא הוכחה למשהו עד לנקודה זו, זה שאפל לא רוצה לשחק בבריכה הציבורית המלוכלכת ומלאת השתן יחד עם כל שאר הילדים.

 • גלריות
  מדורים
  דירוגים
  ראשי