• פורבס בפרויקט מיוחד: האתגרים הטכנולוגיים הגדולים של האנושות

  בחנו מקרוב שישה תחומים מבטיחים שנמצאים כיום בחזית המאמץ הטכנולוגי של האנושות • למה המהפכה שכל אחד מהם מבטיח לא מתרחשת כבר עכשיו? עם אילו סוגי אתגרים מתמודדים המפתחים ומתי באמת נוכל לוותר על נהיגה ולרפא מחלות שכיחות דרך הגנים?
  02/12/2018 | דרור שאייר

  לרבים מהנושאים הטכנולוגיים "החמים" של תקופתנו מוצמד התואר מהפכה: "מהפכת הרכב האוטונומי", "מהפכת האינטרנט של הדברים", "מהפכת הבלוקצ'יין", "מהפכת הביג־דאטה"... כל מהפכה כזו מלווה בתיאורים פנטסטיים, שכאילו נלקחו מסרטי המדע הבדיוני - מכוניות שנוהגות בעצמן ומקבלות פקודות קוליות, נותני שירותים רובוטיים שיודעים להבין ולדבר בדיוק כמו בני אדם, אך חכמים וטובים מהם בהרבה בקבלת החלטות נכונה ומהירה, עולם ללא בנקים, ללא גופים גדולים ששולטים במידע, עולם שבו אפשר לטעון את הסמארטפון מאפס למאה אחוז בשלוש דקות, ומה לא? וכשההתלהבות בשיאה, השאלה הראשונה שעולה, היא "מתי" - מתי כל זה יקרה? בדורנו? בעוד עשור? בעוד שנים בודדות? 

  השאלה השנייה שעולה מיד אחר כך היא "למה?" - למה העולם העתידני הזה לא מתרחש כבר עכשיו? למה העתיד לא קורה בהווה? או במילים אחרות, מה בדיוק חסר כדי שכל זה יתממש - מהם האתגרים העומדים כיום בפני המדענים, המהנדסים, היזמים והממשלות ומעכבים את התממשות ההבטחות - את בואן של המהפכות?

  למה העולם העתידני הזה לא מתרחש כבר עכשיו? | צילום: shutterstock

  בפרויקט מיוחד, בחנו מקרוב שישה תחומים מבטיחים שנמצאים היום בחזית המאמץ הטכנולוגי של האנושות: בלוקצ'יין, בינה מלאכותית, אגירת אנרגיה, רכב אוטונומי, אימונותרפיה וריפוי גני. פריצות דרך בכל אחד מאלה יכולות לשנות את חיינו באופן קיצוני וליצור תגובת שרשרת שתייצר תעשיות חדשות, תביא לגילויים מדעיים חדשים ותצמיח טכנולוגיות חדשות.

  האתגרים הטכנולוגיים הגדולים:

  הסוף למחלות? האתגרים המדעיים והעסקיים בתחום הטיפול הגני


  לאן יגיעו יכולות הבינה מלאכותית? 


  עוד ארוכה הדרך? על מסלול המרוץ לרכב האוטונומי


  מליתיום ועד מימן: כף יפעלו הסוללות בעתיד


  לא רק ביטקוין: האם טכנולוגיית הבלוקצ'יין מבטיחה רשת "אינטרנט" חדשה?


  נשק לא קונבנציונלי: כך נלחמות התרופות האימונותרפיות בסרטן


  הכתבות פורסמו כחלק מפרויקט האתגרים הטכנולוגיים הגדולים, והן מופיעות בגיליון נובמבר 2018 של פורבס ישראל

  לרכישת גיליון חייגו 077-4304645

  לרכישת מנוי למגזין פורבס ישראל

  לכל העדכונים, הכתבות והדירוגים: עשו לנו לייק בפייסבוק

 • גלריות
  מדורים
  דירוגים
  ראשי